Price and specifications
4GB 32GB TV box
| OS | Windows 10 |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Number of cores | 4 |
| RAM | 4 GB |
| ROM | 32 GB |
| USB Slot | Yes |
General
Processing unit
| CPU | Intel Atom x5-Z8350 |
| Number of cores | quad-core
(4 cores) |
| Frequency | 2.4 GHz (gigahertz) 2400 MHz (megahertz) |
Memory
| RAM | 4 GB (gigabytes) |
| ROM | 32 GB (gigabytes) ca. equivalent to 5818 Songs 12800 Photos 46 Videos |
Graphic
| GPU | Intel HD Graphic |
| Video Resolution | HD |
Connectivity
| USB Slot | Yes |
| HDMI Output | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet RJ45 | No |
| Optical port | No |
| AV port | No |
Media
| OS | Windows 10 |
Supported formats
| Video | H.265, AVC, MPEG2, MPEG1, RMVB, MPEG4, VC-1 |
| Audio | AC3, AAC, DTS, DDP, HD, FLAC, OGG, MP3, WMA, WAV |
| Photo | GIF, BMP, PNG, JPEG, TIFF |
Design
| Format | Box |
| Color | Black |
| Length | 127 mm 5 in (inches) |
| Width | 127 mm 5 in (inches) |
| Height | 24 mm 0.94 in (inches) |
| Weight | 847 g 29.88 oz (ounces) |
Information found on this site is not ascertained. FindPare.com will not answer for any untrue, imprecise or false stating information that you read here. Any pledges concerning the information provided are disowned. It's restricted to recreate this site in its entirety and partially in any way if you do not have written permission in advance. The software, trademarks, logos and device manufacturers, software, etc. belong to their creators.
Report an error | Leave a feedback


Global
USA
Czech republic
Germany
Indonesia
Italy
Philippines
Pakistan
Poland
Slovakia
Spain
Russia
Ukraine